Skål Nedir?

SKAL, dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütüdür. Bünyesinde, uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından da dünyada tektir.

 

Misyonu; Profesyonelliği, dostluklar ve liderlikle geliştirmek ve bu özelliği azami kullanarak ‘’Güvenilir ve sorumlu bir Turizm Endüstrisi’’ için çalışmaktır.

 

‘’Doing Business Among Friends’’ sloganını benimseyerek uluslararası dostluk ve iş bağlantısını pekiştirmek ve Turizm endüstrisinde profesyonelliği kuvvetlendirmek amacı ile seminer, konferans ve benzeri organizasyonların düzenlenmesini teşvik eder.

 

İlk kulüp, İskandinavya’da yapılan bir eğitim gezisi sonucunda Florimond Volckaert ve birkaç turizmci arkadaşı tarafından 1932 yılında Paris’te kurulmuştur. 2 yıl sonra, 1934 yılında, bu oluşum, dostluk ve uluslararası bazda gelişmiş, ‘’Association Internationale des Skal Clubs’’ formasyonunda uluslararası kimliğine kavuşmuştur. Sonraki yıllarda  resmi adı kısaltılarak SKAL INTERNATIONAL şeklinde değişmiştir.

 

Uluslararası Skal, bugün yaklaşık 90  ülkede, 358  kulüp ve yaklaşık 15.000 üye ile temsil edilmektedir.Tüm kulüpler ve Ulusal Komiteler İspanya/Torremolinos’da SKAL INTERNATIONAL şemsiyesi altında birleşmiştir ve Genel Sekretarya ile bu merkezden idare edilir.

 

Skal International, her yıl değişik bir ülkede yapılan Dünya kongresinde, genel kurul tarafından seçilen yönetim kadrosu ile yönetilir. Bu kongreler, üyelere , dünyada turizm sektöründeki gelişmeleri birinci ağızdan dinleme ve izleme fırsatı verir. Kongrelerin yapıldığı  ülkeler incelendiğinde bir yıl sonraki turist  sayılarında %10 a varan artışlar gözlemlenmiştir.

 

 
SKAL TÜRKİYE HAKKINDA

 

Uluslararası Skal  1956 yılında Istanbul Skal Kulübünün kuruluşu ile Türkiye’ye  girmiştir. SKAL TÜRKİYE , dünya SKAL hareketi içinde çok önemli bir yere sahiptir.

 

Mart 2011 yılından itibaren  federatif yapıya kavuşmuş ve ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU ( USDF) adını almıştır. Türkiye genelinde kuruluş yılları itibari ile, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Fethiye, Kapadokya, Alanya, Çukurova, Marmara, Eskişehir, Konya, Karadeniz ve Troya Kulüpleri olmak üzere toplam 17 kulüp ile 1000 e yakın  turizm profesyonelini çatısı altında toplayan SKAL Türkiye Federasyonu, yılda 6 kez Kulüpleri ile sektöre ilişkin konuların görüşüldüğü toplantılarda bir araya gelir.

 

Türkiye SKAL Federasyonunun öncelikli amacı, büyüme konusunda destek vermenin yanı sıra, bünyesinde barındırdığı kulüplere yön vererek destek olmak, projeler üretmek, sektör içindeki ağırlığını kuvvetlendirmek ve yararlı toplantılar düzenleyerek, kamuoyunu ve sektörü bilinçlendirmek,  kulüpler arasında ve Turizm Endüstrisinde çalışan üyeleri arasında dostluk, ortak bir anlayış ve işbirliği oluşturmaktır.
 

Lütfen güvenlik kutucuğunu işaretleyin 010skal-nedir 1skal-nedir,, 0 sub tr