Skal İstanbul’un yeni Başkanı Can Arınel oldu

Turizm ve seyahat sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren ve dünyanın en büyük Skal kulüplerinden biri olan Skal İstanbul’un Olağan Genel Kurulu, 28 Şubat 2022, Pazartesi Günü Dedeman İstanbul Hotel’de yapıldı. TÜROB Başkanı Müberra Eresin, THY Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, daha önce SKAL Dünya Başkanlığı’nı yürüten ve bu yıl tekrar SKAL Dünya Başkan Yardımcısı olarak göreve getirilen Hülya Aslantaş ile onur üyesi olarak Skal İstanbul’a katılan IATA Başkanı ve Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane’nin bulunduğu Genel Kurul Toplantısı’nda 33’üncü Dönem Başkanı olarak Can Arınel seçildi.

“El ele vererek tüm güçlüklerin üstesinden geldik”

İki yıllık görev süresini başarıyla tamamlayan Ayşe Önen, düzenlenen törenle Başkanlık zincirini Can Arınel’e devretti. Önen, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte turizm profesyonellerinin zor dönemler geçirdiğini ama özellikle Skal çatısı altında el ele vererek tüm güçlüklerin üstesinden geldiklerini belirtti.

 

Görev süresi boyunca güç veren, destek olan herkese minnettar olduğunu söyleyen Önen; “Küresel koşulları her açıdan değiştiren pandemiyle beraber dünya ekonomisine gelen yeni düzeni, tüketici profilindeki farklılaşmayı, sosyolojik değişimleri ve yeni pazarlama stratejilerini dijital ortamlarda da olsa irdeledik, sürdürülebilir çareler aradık. Sıkıntılı günlerinizde yanınızda olmaya, sevincinizi paylaşmaya odaklandık. Zor günleri geride bırakacağımıza, sektörümüzün kolay olmasa da bu süreci atlatacağına her zaman inandık. Şimdi Başkanlık görevimi devrederken, yeni Başkanımıza ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun diyorum. Hem Skal İstanbul üyelerine hem de turizm sektörüne ışık tutacak çok değerli çalışmalara imza atacaklarına yürekten inanıyorum.” dedi. 

“Cam cama’ yürüttüğümüz çalışmalarımızı, ‘can cana’ yapma vakti”

Sektörde 40’ıncı yılını kutlayan ve 23 yıldır da Skal İstanbul’da farklı görevlerle sektöre katkı sağlayan Can Arınel, Başkanlık görevini devraldığı Ayşe Önen ve Yönetim Kurulu’na, bu zorlu dönemde gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar ve üyelere sundukları yol gösterici destekler için teşekkür etti. Dostluk ve barış için turizmin birleştirici etkisine dikkat çeken Arınel; “Artık eski normali unutun. Pandemi süreciyle birlikte yaşam ve iş yapış şekillerimiz değişti. Uzun süre ‘cam cama’ yürüttüğümüz çalışmalarımızı, pandemiden çıkış döneminde artık ‘can cana’ yapma vakti.  Dünyada kıyım, savaş ve adaletsizliğin arttığı bugünlerde, turizmin kültürleri buluşturan ve toplumları birleştiren özelliğine her zamankinden fazla ihtiyaç var. Yönetim Kurulu’ndaki değerli arkadaşlarımla birlikte, sektörümüzün daha hızlı toparlanması için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.  

Uluslararası Skal İstanbul Kulübü'nün Can Arınel Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu üyeleri Selma Tatar, Mustafa Devrim Yalçın, Meltem Beyazıt Tepeler, Seyhan Ayel, Uygar Koçaş ve Atilla Acet olarak; Yönetim Kurulu yedek üyeleri de Hakan Babila, Merve Kadıoğlu Sönmez, Tezcan Özdemir, Tülay Salihoğlu, Bozkurt Atabey ve Günnur Özalp Diker olarak belirlendi.

Skal International İstanbul Hakkında:

Seyahat ve turizm sektörünün tüm branşlarını çatısı altında toplayan tek uluslararası organizasyon olan, 1934 yılında kurulmuş Skål International, geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütüdür. 7 Haziran 1956 yılında kurulmuş olan Skål International İstanbul Kulübü, 109 ülkede yapılanmasıyla en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan Skål International’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Skål International İstanbul Kulübü, 174 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeler ile dünyanın en büyük Skål kulüplerinden biridir.   

 

Detaylı bilgi için: www.skalistanbul.com

Ayrıntılı bilgi için:

OptimumBrand İletişim Danışmanlığı

Şevval Savaş

sevval.savaş@optimumbrand.com

+90 532 349 75 64

Lütfen güvenlik kutucuğunu işaretleyin 0215skal-istanbulun-yeni-baskani-can-arinel-oldu-50334 4kuluplerimiz,istanbul,haberler56275 0 sub tr