Bodrum

Bodrum Skal Kulübü Derneği 48.006.055 Kütük Numarası ile 05.12.1991 yılında Azka Otel Bardakçı Koyu 48400 Bodrum adresine kayıtlı olarak kurulmuştur. Bugün 58 aktif üyesi mevcuttur. Kurucu üyeliğini Mümtaz Göktepe, Alpaslan Işık, Atilla Karaburçak, Oktay Alpin, Gürkan Erertem, Bertan Başak, Asil Uzdil, Ali Erkan Bezirgan ve Necip Damar yapmıştır.

Türkiye Skal’ın ise 57 yıllık geçmişi bulunmaktadır. Skal Türkiye Milli Komitesi Mart 2011 yılında federatif yapıya kavuşmuş ve Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu adını almıştır. Türkiye genelinde kuruluş yılları itibariyle, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Fethiye, Kapadokya, Alanya, Çukurova, Marmara, Eskişehir, Konya, Karadeniz ve Troya Kulüpleri olmak üzere toplam 17 kulüp ile 1100 turizm profesyonelini çatısı altında Skal Türkiye Federasyonu yılda 6 kez kulüpleri ile sektöre ilişkin konuların görüşüldüğü toplantılarla bir araya gelmektedir.

Ø Sundheit
Ø Karlek
Ø Aruger
Ø Lycka

İskandinav kelimelerinin baş harfinden oluşan SKAL, Türkçe karşılığı Sağlığı, Dostluğu, Uzun Bir Yaşamı ve Mutluluğu simgelemektedir.

Kulübümüz bu ilkeler çerçevesinde faaliyetlerini, gerek sosyal projeler üreterek, gerek sektör içindeki önemini artırarak, gerek yararlı toplantılar düzenleyerek turizmcilere, ülke ve Bodrum ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Sloganımız ‘Gelişim İçin Hizmet’ tir.

 

Lütfen güvenlik kutucuğunu işaretleyin 016bodrum 2kuluplerimiz,bodrum, 0 sub tr